Dlaczego trudno jest mieć kilka źródeł dochodu?

Każdy z nas chce zarabiać co najmniej kilka tysięcy miesięcznie więcej niż obecnie, a dobrą metodą na osiągnięcie takiego celu wydaje się mieć kilka źródeł dochodu pasywnego, czyli takiego, który pracuje sobie z boku, zupełnie niezależnie od nas. Jednak utrzymanie dochodów z tego tytułu wcale nie polega na siedzeniu przed ekranem komputera i przyglądanie się, jak systematycznie powiększa się nasza kwota w banku.

Budowanie pasywnych źródeł dochodu stopniowo i nieustannie

Blog na WordPress jako źródło dochodu - dodawanie postu

Tworzenie bloga w WordPressie to dobry sposób na rozpoczęcie pracy nad dodatkowym źródłem dochodu w Internecie. Zdjęcie pixelcreatures z Pixabay

Kiedy chodzisz codziennie do pracy, siedzisz w niej po osiem godzin i wracasz do domu w korku, przynajmniej zdajesz sobie sprawę z tego, ile Ci to wszystko przyniesie. Masz podpisaną umowę, w której wyraźnie napisano twoje standardowe wynagrodzenie. W przypadku pasywnego dochodu nie masz nic.

Źródło pasywnego dochodu nie pojawi się nagle przed naszymi oczami, musimy je najpierw zbudować, całkowicie za darmo, a niejednokrotnie nawet poczynając spore finansowe inwestycje. Wiele osób nie zdaje sobie też sprawy z tego czy jego starania się zwrócą, a jeśli tak, na ile dokładnie więcej miesięcznie czy rocznie się one przełożą.

Dbanie o istniejące źródła dochodu

Jeśli coś przynosi nam zyski, musimy od czasu do czasu się tym zainteresować. Jeśli zbudujemy już swoje źródło pasywnego dochodu, na przykład zbudujemy poczytnego bloga, nie wystarczy nam, że się on gdzieś znajduje.

\W przypadku własnej witryny, musimy cały czas ją uaktualniać i wprowadzać nowości, aby czytelnicy czy nowi użytkownicy odwiedzający naszą stronę nie znudzili się nami na szybko i nie opuścili nas, co może przełożyć się na zmniejszenie się naszych przychodów. Dochód pasywny nigdy nie będzie więc niezależny od włożonej przez nas w niego pracy, chyba że wynajmiemy kogoś, kto będzie zajmował się tym za nas w stu procentach.

Wiedza z doświadczenia – nie od przeciętnych ekspertów

Nikt, poza osobami, które żyją ze sprzedaży takiej wiedzy, nie powie Ci, jak zbudować sprawnie działające źródło pasywnego dochodu, bo nikomu się to nie opłaci. Ty sam pewnie nie chciałbyś, żeby na rynku pojawił się nowy ambitny gracz.

Tu wchodzi w grę prosta matematyka, im więcej ludzi do podziału, tym mniejsza część przypada każdemu z nich, a jeśli konkurencja jest naprawdę duża, to dla nas może nic nie zostać. Dlatego musimy bardzo często samodzielnie zajmować się tego typu zagadnieniami, zastanawiać się, w co inwestować i na jakim polu pracować, aby jak najwięcej zarabiać dodatkowo, jednocześnie nie wchodząc w nowy stosunek pracy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *